Stock Polska

Grzaniec by Żołądkowa Gorzka

Tradycja picia zimą grzanego wina lub piwa z dodatkiem miodu, suszonych owoców i korzennych przypraw sięga w Polsce średniowiecza. W ostatnim czasie znowu powróciły do łask – głównie dzięki coraz bardziej popularnym w Polsce świątecznym jarmarkom, które na początku grudnia rozstawiają się na placach miast i miasteczek. Tradycja bożonarodzeniowych kramów przywędrowała do nas z Niemiec, gdzie pierwsze świąteczne jarmarki pojawiały się już w XIV wieku. Wśród kolorowych straganów z ozdobami, smakołykami i oryginalnymi drobiazgami zawsze honorowe miejsce zajmuje stanowisko z grzańcem. Tradycyjny Glühwein, czyli podgrzane czerwone wino z dodatkiem goździków i cynamonu, to bez wątpienia najpopularniejszy trunek niemieckich jarmarków. Szacuje się, że co roku Niemcy wypijają nawet 50 mln l grzańca!

Intrygujący słodko-gorzki smak Żołądkowej Gorzkiej zainspirował nas do nowych poszukiwań. Unikalna kombinacja gorzkiej pomarańczy, karmelu i ziół znakomicie współgra z sokiem jabłkowym, cynamonemi goździkami. Całość kompozycji zwieńczy otarta skórka pomarańczy. Po podgrzaniu otrzymujemy korzenny napój, który idealnie nadaje się na mroźne dni. Jesteśmy przekonani, że Grzaniec na Żołądkowej to doskonała alternatywa dla grzanego piwa lub wina, nie tylko na święta – powiedziała Magdalena Szatko, Junior Brand Manager, Stock Polska.

Grzańca będzie można również skosztować na stanowisku Żołądkowej Gorzkiej na Jarmarkach Bożonarodzeniowych w kilku miastach. Rozgrzewający Grzaniec jest też jednym z bohaterów Jarmarku Świątecznego w strefie gastronomicznej na Zimowym Narodowym w Warszawie oraz w warszawskiej Hali Gwardii.

Naszym zadaniem było opracowanie konceptu i realizacja eventów marketingowych mających na celu aktywację marki w okresie jesień/zima oraz opracowanie materiałów POS spójnych z konceptem akcji.

Rezultaty

Obecność marki podczas Jarmarków Bożonarodzeniowych w wybranych miastach w Polsce. Inspiracją do projektu strefy stały się tradycyjne stragany z Gluhwein, które cieszyły się ogromną popularnością wśród konsumentów.
Dodatkowo zaprojektowaliśmy kreacje materiałów POS dla wszystkich oraz zrealizowaliśmy akcje marketingowe.