Amundsen Vodka

Amundsen – wódka filtrowana w temperaturze poniżej zera, stworzona by uhonorować zdobycie Bieguna Południowego wciąż inspiruje i odkrywa nowe horyzonty smaku. Odkrywaj więcej – hasło przewodnie kampanii zachęca do poszukiwań i zasmakowania w zdobywaniu coraz to nowych doświadczeń i wrażeń. Bo żeby zostać odkrywcą wcale nie trzeba organizować ekspedycji na Biegun, wystarczy zacząć od… wyzwań dnia codziennego… i przekonać się, że „nowe” czeka tuż za rogiem.

Nowa platforma komunikacyjna to propozycja dla wszystkich, których napędza poszukiwanie. Jest to zarazem kolejny etap wzmacniania wizerunku wódki Amundsen na polskim rynku i podkreślenia jej inspirującego charakteru. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z trzema osobowościami podróżniczymi. Chcemy opowiedzieć o świecie marki poprzez porywające historie naszych ambasadorów a wielkie odkrycia przenieść na codzienne eksplorowanie tego, co nieznane. Pionierskość, męskość i podejmowanie nowych wyzwań to główne aspekty, na których będziemy skupiać się w komunikacji do konsumenta – mówi Bartosz Paśko, Junior Brand Manager marki Amundsen.

Pierwszą aktywacją w ramach kampanii był konkurs konsumencki: „Odkrywaj więcej z Amundsen Vodka”, w którym nagrodą główną za podzielenie się swoim wyzwaniem była ekspedycja w nieodkryte zakątki Norwegii.

W ramach całorocznej kampanii przygotowano dedykowaną stronę: www.odkrywajwiecej.pl, nową identyfikację graficzną, konkursy i aktywacje konsumenckie. Działania obejmą nowoczesne i tradycyjne kanały dotarcia oraz wsparcie PR.

Do naszych zadań należało m.in.:

  • opracowanie konceptu wydarzeń specjalnych oraz przygotowanie założeń, scenariusza i egzekucja eventów w oparciu o nową komunikację marki.
  • zrealizowaliśmy 140 eventów w 24 miastach
  • opracowanie mechanizmów akcji, rekomendacja i produkcja materiałów POS oraz gadżetów
  • przygotowanie scenariusza oraz produkcja filmu VR
  • koordynacja teamów promocyjnych
  • egzekucja konkursu konsumenckiego